PP: Śląsk bezradny w Gdyni

WP | aktualizacja 2012-03-14 (20:43) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 22 godziny i 47 minut temu | 58 opinii

Pierwszoligowa Arka Gdynia pokonała wicelidera Ekstraklasy Śląsk Wrocław 2:0 w pierwszym meczu 1/4 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Rewanż w przyszłym tygodniu we Wrocławiu.

Pierwsza połowa toczyła się w bardzo szybkim tempie a obie drużyny stwarzały sobie sytuacje podbramkowe. Najlepszą miał w 39. minucie napastnik Śląska Piotr Ćwielong, który najpierw przegrał pojedynek sam na sam ze Szlagą a po chwili z kilku metrów nie trafił głową w światło bramki.

Tuż przed przerwą Jarosław Fojut sfaulował wybiegającego na czystą pozycję Nwaogu. Obrońca Śląska otrzymał od razu czerwony kartonik i jego zespół grał całą drugą połowę w osłabieniu.

Arka wykorzystała grę w przewadze i w 53. minucie wyszła na prowadzenie. Jarzębowski dopadł do odbitej piłki i oddał techniczny strzał zza pola karnego. Piłka odbiła się od poprzeczki, ale trafiła do Kuklisa, który przewrotką skierował ją do pustej bramki.

Śląsk próbował odrobić stratę i nadziewał się na groźne kontry gospodarzy. W 75. minucie powinno być 2:0 dla Arki, jednak po podaniu od Tomasika Flis z bliskiej odległości uderzył mocno niecelnie.

Co nie udało się w 75. minucie, powiodło się pięć minut później. Tym razem to Flis dograł na szósty metr do Tomasika, a ten strzałem pomiędzy nogami Kelemena ustalił wynik spotkania.

Był to piąty mecz Śląska Wrocław w 2012 roku i piąty bez zwycięstwa. Fatalna passa niedawnego lidera tabeli Ekstraklasy trwa.

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0)
Piotr Kuklis 53, Piotr Tomasik 80

Żółte kartki: Omar Jarun, Jakub Kowalski, Piotr Kuklis, Piotr Tomasik
Czerwona kartka: Jarosław Fojut 44

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów 4 500.

Polub Sportowybar na Facebooku

tak 34 91.89%
nie 3 8.11%

Opinie (58)

1
10
~fredrikstad 2012-03-16 (19:40) 5 lat 8 miesięcy 29 dni 23 godziny i 50 minut temu

cala polska budowala gdynie,kiedy oddacie kase?

odpowiedz

11
1
~Seba 2012-03-15 (22:33) 5 lat 9 miesięcy 20 godzin i 57 minut temu

Nasza Areczka ole.. żółto niebieska ole.. My jesteśmy tu ty dziś wygrasz mecz nigdy nie zdradzimy cię!!!!!! Arka Gdynia!!!!!

odpowiedz

9
4
~kamil 2012-03-15 (19:48) 5 lat 9 miesięcy 23 godziny i 42 minuty temu

Gdzie są ci beznadziejni co tak tak przed meczem mówili o wygranej coś im się mordy zamknęły. Śląsk ma takich kiboli " tchórzy"

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

14
8
~lotr77 2012-03-14 (23:20) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 20 godzin i 10 minut temu

"Śląsk próbował odrobić stratę i nadziewał się na groźne kontry gospodarzy." A w którym momencie? Nie widziałem ani trochę chęci odrobienia strat, raczej murowanie bramki i nieudolne wykopy z własnej połowy. Od 70 minuty na trybunach krzyczano "ole".

odpowiedz

2
3
~Bartel 2012-03-15 (18:42) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień i 48 minut temu

Panie Lenczyk, Panu chyba już podziękujemy (i kilku pajacom z naszego składu). Solorz, ty też wy....j ! Dziadzie. Z taką kasą mógłbyś stworzyć potęgę, a skrobiesz d..ę żyletką i tylko chciałbyś z tego klubu zyski czerpać, ale nic od siebie to już nie dasz.

odpowiedz

13
9
~lubinia 2012-03-15 (14:29) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 5 godzin i 1 minutę temu

hahahahaha pajacom się mistrz marzył i puchar polski a tu Areczka z curwami wygrała śląsk curwisko nawet na podium niebędzie hahahahahahaha

odpowiedz

7
3
~Dawid 2012-03-15 (16:53) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 2 godziny i 37 minut temu

Brawo Arka !!! Pokazaliście klasę , a co do śledzi ' WKS ' to najbardziej mi smakują z śmietaną i z cebulka.

odpowiedz

23
6
~Mr. Pyra 2012-03-15 (09:07) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 10 godzin i 23 minuty temu

najgorszy dla Areczki jest fakt, że za tydzień będą grali rewanż na wrocławskiej pustyni, będzie to raczej piłka plażowa. Słyszałem, że dosypali jeszcze trochę na murawę.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
1
~Bryś 2012-03-15 (16:34) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 2 godziny i 56 minut temu

A ciekawe co na to pseudo filozof "Platon"-Leńczyk lajkonik ??

odpowiedz

9
1
~ 2012-03-15 (16:20) 5 lat 9 miesięcy 1 dzień 3 godziny i 10 minut temu

Kolega mi mówił, że Arka dostanie 6:0 w dupę. Cóż, wyśmiałem go. I jak widać, słusznie się śmiałem. Arka pokazała klasę w meczu, szkoda, że padły tylko dwie bramki, bo spokojnie mecz mógł zakończyć się wynikiem minimum o 1 bramkę wyżej (choćby troszkę spieprzony rzut wolny po czerwonej kartce dla Fjuta). Arka może we Wrocławiu przegrać nawet 1:3, a i tak przejdzie... Jednak wiem, że taki wynik nie ma prawa paść (przynajmniej nie na korzyść Śląska, bo to co oni teraz grają to porażka jakaś...). Widać było, że ewidentnie piłkarze z WKS-u bali się gry przeciwko Arce. Co więcej, nawet kibice zdetronizowali przyjezdnych, nie ilością, a "punchami". Jestem załamany postawą kibiców Arki, którzy wybierają się na gdyńską "Górkę". Sensu większego w tym bojkocie nie ma, a przegapiliście bardzo dobry mecz swojej drużyny. Piłkarze otrzymali wspaniały doping z "Torów", co najprawdopodobniej wpłynęło niejako na wynik meczu ("OLE" od 73minuty, bramka w 80 Tomasika) :) Pozdrawiam.