Wynik meczu Resovia - ZAKSA utrzymany

WP.PL/Przegląd Sportowy/Strefa Siatkówki | dodane 2012-02-07 (19:52) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 4 godziny i 5 minut temu | 128 opinii

Kabaret, farsa, żenada - tak najprościej opisać to, co wydarzyło się w sobotnim meczu PlusLigi siatkarzy pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle, który sędziowie zakończyli przedwcześnie. We wtorek zarząd Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej podjął decyzję w sprawie tego spotkania. Wynik 3:1 dla Resovii został utrzymany.

Sobotni mecz sędziowie Waldemar Niemczura i Wojciech Kasprzyk zakończyli przy stanie 2:1 w setach dla Resovii i 24:14 dla tej drużyny w czwartej partii. Dlaczego odgwizdano koniec spotkania co najmniej o jedną akcję za wcześnie?

Farsa rozpoczęła się w końcówce czwartej odsłony spotkania, gdy kędzierzynianie poprosili o sprawdzenie decyzji sędziowskiej przy pomocy systemu challenge. Sekretarz zawodów Bartosz Serwatko nie odnotował zmiany wyników w protokole. Od tego momentu zaczęła się lawina błędów, która zaowocowała przedwczesnym zakończeniem meczu.

- Sędziowie zupełnie się pogubili. I ci, którzy prowadzili mecz, i ci przy stoliku, którzy pisali protokół - złościł się trener ZAKS-y Krzysztof Stelmach.

Gdy przy stanie 24:14 sędziowie Waldemar Niemczura i Wojciech Kasprzyk zakończyli mecz, natychmiast zareagowali statystycy obu zespołów. Arbitrzy po krótkiej naradzie uznali jednak, że podjęli prawidłową decyzję.

Dopiero po około dwudziestu minutach sędzia Niemczura poinformował kapitanów Resovii i ZAKS-y, że faktycznie zaszła pomyłka i drużyny mają wrócić na boisko. Kędzierzynianie nie zgodzili się jednak na takie rozwiązanie. Gracze Resovii wyszli na parkiet, ale tylko po to, by odczekać pięć minut, po których sędziowie po raz drugi zakończyli mecz. Zamieszanie nagrywały kamery telewizji Polsat, przed którymi zirytowany libero rzeszowskiej drużyny i reprezentacji Polski mówił: nagrywacie żenadę? Zaj....ie.

Zdaniem komisarza PlusLigi Jerzego Kajzera siatkarze ZAKS-y mieli obowiązek powrotu na boisko i nie ma znaczenia to, że byli już w szatni czy pod prysznicem. - Ponieważ ZAKSA odmówiła dogrania brakującego punktu, sprawą zajmą się władze PlusLigi - powiedział.

Winę za całe zamieszanie wziął na siebie Serwatko, który na ręce szefa wydziału sędziowskiego Polskiego Związku Piłki Siatkowej Andrzeja Lemka złożył rezygnację z prowadzenia jakichkolwiek zawodów siatkarskich. Lemek nie wie jeszcze, czy rezygnację przyjmie. Uważa, że "wilczy bilet" dla Serwatki może być zbyt surową karą.

Decyzję w sprawie spotkania Resovia - ZAKSA zarząd PLPS decyzję miał podjąć w środę, jednak, jak informuje Polsat Sport, zrobił to już we wtorek wieczorem. Nie zdecydowano się na powtórzenie meczu, ani też na zmianę wyniku na walkower dla Resovii. Wynik został utrzymany na 3:1 dla rzeszowian.

7
~Stanisław 2012-02-08 (07:39) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 16 godzin i 18 minut temu

I tak by przegrali. Więc o co tyle huku. Cwaniaki - chcieli powtórzyć mecz.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
2
~kibic skry 2012-02-08 (10:37) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 13 godzin i 20 minut temu

za ten bałagan trzeba zabrac 6 punktów skrze i dać zaksie ,8 punktów zabrac i dać resovii,9 pkt dac jastrzebiu i będzie skra miała mistrza z głowy.panie prezesie pzps to przez pana mariusza nie ma w kadrze teraz kolej na skre

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~Benq 2012-02-08 (09:33) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 14 godzin i 24 minuty temu

mogli przegrac a mogli wygrac... nie takie cuda sie w siatkowce zdarzaly... W ten sposob w ogole mozna nie rozgrywac meczy bo mozna z gory uznac ze ta druzyna dzisiaj przegra... Jak zawodnikom pod prysznicami mozna nakazac wyjsc z powrotem na parkiet...? Sedziom troszke odbilo... a jakby byli juz w autokarze i pojechali do domu to tez powinni sie wrocic...? A co z kibicami ktorzy zaplacili za pelny mecz a nie mogli go obejrzec z winy organizatorow - PLS - do konca... Kto im zwroci za bilety... czy ich tez sedziowie wezwali z powrotem do hali...?

odpowiedz

13
30
~hugon 2012-02-07 (20:25) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 3 godziny i 32 minuty temu

wbrew trenerom w polsacie uważam że cały mecz powinien zostać powtórzony w imię "ducha sportu" nie wolno dopisywac punktu

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~kopol 2012-02-08 (08:58) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 14 godzin i 59 minut temu

kiedyś Morze Szczecin (czy jak tam sie wtedy nazywało ) grało w pucharach z włoską drużyna i wygralo seta 15 : 0 . Kto pamięta ten mecz?

odpowiedz

5
8
~lucek 2012-02-07 (22:42) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 1 godzinę i 15 minut temu

I postąpiono prawidłowo. Podobnie było 20 lat temu w Szczecinie w I lidze koszykówki. Pogoń Szczecin grała z Legia warszawa. na tablicy wyników legia wygrała mecz 2pkt 84:82, ale po podliczeniu wszystkich punktów i sprawdzeniu protokołu zawodów okazało sie ,że jest remis 82:82. Legia tez była w szatni pod prusznicem i po lampce szampana bo niby utrzymała sie w lidze . Komisarz i sedziowie po ok. 20 min. od zakończenia meczu zarządzili dogrywke . Na parkiet wyszła Pogoń a Legia nie. PZKosz utrzymał wynik taki jaki był na tablicy wyników czyli 84:82 dla Legii i tym samym wojskowi pozostali w ekstraklasie a Pogoń spadła do II ligi. W trakcie sprawdzania protokołu wykryto błąd, sekretarz zawodów w pewnym momencie przy zdobyciu kosza przez zawodnika Legii Maseroka dopisał do ogólnego wyniku meczu 4pkt. zamiast 2 pkt. I tak to szło do końca. Dopiero podliczając punkty poszczególnym zawodnikom i sprawdzając zapis w protokole zawodów juz po spotkaniu wykryto ten błąd.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

11
25
~jan 2012-02-07 (20:21) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 3 godziny i 36 minut temu

pajace z Zaksy wygwizdać gdzie pokażą się na parkiecie, pośmiewisko Polskiej ligi czego oni szukają przy wyniku ich ośmieszającym w skrucie dziady

7
~NASZA POLSKA 2012-02-08 (01:01) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 22 godziny i 56 minut temu

ZAPAMIĘTAJ!!! 18 LUTY GODZINA 18-TA, ZBIÓRKA PRZED PAŁACEM PREZYDENCKIM!!! SMOLEŃSK, ACTA, BIEDA, KORUPCJA, NEPOTYZM, KŁAMSTWA!!! JEŚLI JESTEŚ PATRIOTĄ, MUSISZ TAM BYĆ! POWIADOM ZNAJOMYCH, MUSIMY BYĆ TAM RAZEM! WALCZMY O NASZĄ OJCZYZNĘ!

odpowiedz

13
13
~xyz 2012-02-07 (22:16) 2 lata 6 miesięcy 14 dni 1 godzinę i 41 minut temu

Panie Stelmach ten bałagan to zaczął się od Pana , kiedy zaczął pan szukać punktu. W telewizji widać dokładnie, jak ZAKSA chce sprawdzenia akcji tylko nie wiedziała której. Cwaniactwo "Trenera Stelmacha". Po prostu ZAKSA dostaje baty od wszystkich bez względu czy to jest w Polsce czy w pucharach. Bez Zagumnego nie istniejecie a obecny rozgrywający to grzał ławę w Resovii bo był taki "DOBRY".

odpowiedz

1
5
~wawa 2012-02-08 (09:00) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 14 godzin i 57 minut temu

Polska Liga Siatkowa wziela za nieudolność sedziow wine na siebie. I powinna nakazac powturzenia meczzu miedzy Resovia i Zaksa Kedzierzyn.A takich bezwartosciowych sedziow odsunac od sedziowania.I wuwczas bedzie sprawiedliwie.

odpowiedz

5
7
~kura 2012-02-08 (01:16) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 22 godziny i 41 minut temu

Ty, to nastepnym razem jak bedzie 2:1 to zakonczymy. po co grac dalej? wynik przesadzony! widzialiscie mecz recznej polska - dania? zasady to zasady, nie po to sa ustalane zeby je lamac. nie jestem fanem zadnego z zespolow. fakt ze jezeli mecz bylby powtorzony to bezapelacyjnie resovia bylaby pokrzywdzona ale zaksa ma pelne prawo do walki o ponowne rozegranie meczu bo nie zostal przeprowadzony poprawnie.

odpowiedz

2
0
sylwia_19964 2012-02-08 (08:57) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 15 godzin i 1 minutę temu

lepsze niż kabareton na polsacie! ;DDDD

odpowiedz

0
0
~Mis 2012-02-08 (08:48) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 15 godzin i 9 minut temu

A ja zapraszam na forum o tematyce mistrzostw europu. Adres forum to mistrzostwa-europy.org - zapraszam do czynnego udziału.

odpowiedz

3
0
~huzar 2012-02-08 (08:48) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 15 godzin i 9 minut temu

Nie chcę bronić sędziów- wina ich nie podlega dyskusji. Ale brakuje mi w naszym życiu takich zachowań : ,,Winę za całe zamieszanie wziął na siebie Serwatko, który na ręce szefa wydziału sędziowskiego Polskiego Związku Piłki Siatkowej Andrzeja Lemka złożył rezygnację z prowadzenia jakichkolwiek zawodów siatkarskich. ,, W całym tym zamieszaniu - co by nie mówić ,rzadko ktoś w Polsce publicznie przyznaje się do winy - panowie i panie: politycy ,urzędnicy , osoby publiczne etc.etc.

odpowiedz

0
3
~kik 2012-02-08 (08:21) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 15 godzin i 36 minut temu

I TAKA NASZA PILKA. JUZ SIADKOWKA SKAZONA.

~facik 2012-02-08 (07:54) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 16 godzin i 3 minuty temu

Nie rozumiem Kędzierzynian. Przegrali z kretesem i krzyczą, że mecz się skończył jeden punkt wcześniej? Co, oni chcieli wygrać? A sędzie owszem popełnił błąd. Ale kto ich nie popełnia? Chyba tylko ten, kto nic nie robi ... wybaczyć mu i niech dalej prowadzi mecze, pozdrawiam

odpowiedz

10
3
~andy 2012-02-08 (07:50) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 16 godzin i 7 minut temu

Straszna zenada ? Pomyłka i tyle , ale przy wyniku 14:24 , to bez znaczenia.............

odpowiedz

16
2
~lex 2012-02-08 (07:49) 2 lata 6 miesięcy 13 dni 16 godzin i 8 minut temu

bez przesady. pomylic sie kazdy moze. przy stanie 24:14 to i tak po zawodach bylo. jeszcze sedzia sie przyznal i zlozyl dymisje. bez przesady. jest pomylka i siara troche ale to nie koniec swiata. sedziow najwyzej zawiesic na troszke i pogrozic palcem i tyle.