ZAKSA w wielkim finale PlusLigi

PAP / WP.PL | dodane 2013-03-29 (20:09) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 18 godzin i 59 minut temu | 50 opinii

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagra w wielkim finale siatkarskiej PlusLigi. W decydującym meczu półfinału zespół prowadzony przez Daniela Castellaniego pokonał Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:19, 21:25, 25:20, 25:13). W finale kędzierzynianie zagrają z Asseco Resovią, która broni tytułu.

Energicznie i z większym niż dzień wcześniej spokojem rozegrali piątkowe spotkanie podopieczni Castellaniego. Kędzierzynianie nie mylili się w przyjęciu i pokazali, że zagrywka również może być ich atutem. W całym meczu mieli 13 asów serwisowych. Dobre spotkanie rozegrali Felipe Fonteles, Łukasz Wiśniewski, który został wybrany MVP meczu oraz Dominik Witczak, który dał dobrą zmianę.

Siatkarze Zaksy od początku pierwszego seta walczyli o każdą piłkę, a Paweł Zagumny uruchomił atak z drugiej linii. Tuż przed pierwszą z przerw technicznych kapitan gospodarzy posłał przeciwnikowi flopem asa serwisowego i Zaksa prowadziła trzema punktami. Potem goście popełnili błąd podwójnego odbicia, dwoma asami popisał się Łukasz Wiśniewski i przewaga wzrosła do siedmiu oczek.

Dwudziesty punkt na koncie kędzierzynian był również dziełem Wiśniewskiego - tym razem środkowy gospodarzy zdobył go atakując. Potem ten sam zawodnik zdobył jeszcze dwa punkty, a Felipe Fonteles zaatakował po ostrym skosie i Zaksa miała piłkę setową. Pierwszą partię skończył jednak Michał Łasko psując serwis.

Na początku drugiego starcia, jedynego zwycięskiego dla gości, dwa punkty zagrywką zdobył Radosław Zbierski. Gospodarze wprawdzie wyrównali, ale jastrzębianie zdołali znów odskoczyć na trzy punkty, po tym jak Fonteles zepsuł serwis, a Simon Tischer posłał asa. Podopiecznym Lorenzo Bernardiego udało się w kolejnych minutach gry zwiększyć przewagę do pięciu oczek.

Wynik na szalę Zaksy próbował przechylić Dominik Witczak, który pojawił się na parkiecie w drugiej połowie seta. Na wejściu zdobył punkty atakiem i serwisem. Sprytną kiwką popisał się jeszcze w końcówce tego starcia Zagumny, a potem w widowiskowy sposób zaatakował Fonteles. Jednak ostatecznie gospodarze musieli uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla.

Punktową przewagę w pierwszych minutach trzeciego starcia utrzymywali jastrzębianie. Zaksa wyszła na prowadzenie po atakach Fontelesa przy stanie 7:6. Przewaga wzrosła do dwóch oczek, gdy przepychankę z Brazylijczykiem nad siatką przegrał Tischer. Przed drugą z przerw technicznych gospodarze mieli trzy punkty więcej, po ataku ze środka Wiśniewskiego, a później skutecznie budowali przewagę do końca seta. Seta zakończył - podobnie jak w pierwszej partii - kapitan gości, również psując serwis.

As Ruciaka, a potem dwa Wiśniewskiego ustawiły początek czwartego seta i dały gospodarzom trzypunktowe prowadzenie, które kędzierzynianie utrzymali do pierwszej z przerw technicznych. Jedną z najdłuższych wymian piłek w meczu zakończył, po kilku nieudanych próbach Fontelesa, Dominik Witczak i było 12:8.

Od połowy ostatniej partii spotkania Jastrzębianie zupełnie nie mogli odnaleźć się na boisku, a Zaksa zdobywała kolejne punkty: blokiem, serwisem, atakiem. Nie do zatrzymania był Fonteles, wtórował mu Witczak. To rezerwowy atakujący z Kędzierzyna popisał się asem i było już 21:10. Jastrzębianie tylko na chwilę odroczyli wyrok. Skończyli seta z 13 punktami. Zaksa wygrała mecz i weszła do finału PlusLigi.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:19, 21:25, 25:20, 25:13)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Paweł Zagumny, Marcin Możdżonek, Felipe Fonteles, Michał Ruciak, Antonin Rouzier, Łukasz Wiśniewski, Piotr Gacek (libero) - Dominik Witczak, Jurij Gładyr, Grzegorz Pilarz, Rogerio Nogueira.

Jastrzębski Węgiel: Michał Łasko, Krzysztof Gierczyński, Simon Tischer, Matteo Martino, Łukasz Polański, Russell Holmes, Damian Wojtaszek (libero) - Radosław Zbierski, Johannes Bontje, Mateusz Malinowski.

Stan rywalizacji play off do trzech wygranych: 3-1 dla ZAKSY.

Polub sport.wp.pl na Facebooku

tak 41 85.42%
nie 7 14.58%

Opinie (50)

0
4
~Jourek 44 2013-03-31 (12:34) 1 rok 7 miesięcy 27 dni 2 godziny i 34 minuty temu

hapacz Drzyzga zdominował Polsat Sport, wszędzie jest i hapie i hapie, potrafi mentorzyć w Warszawie mecz synka bny na drgi dzień być w Bydgoszczy, plótł w Rzeszwie i od razu Kedzierzyn, akcja się toczy a on opowiada jakieś historyjki sprzed lat jak był trenerem... a kto o nim słyszał... no i parcie żeby Fabianka wypromowac do któregos z czterech wielki klubów, to nadaje na rozgrywających. Czemu nie zapraszają ostatnio na lige meśką Mazura i Wójtowicza.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

11
6
~pawełek 2013-03-30 (00:34) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 14 godzin i 34 minuty temu

Brawa dla ZAKSY wprawdzie do finału dostali się po kiepskiej grze dzieki Jastrzębiu które pokpiło sprawę i na 99,9 % Resovia ich rozniesie ale niech chociaz chłopcy przez chwilę sie pocieszą. Myslę że biorąc pod uwagę cały sezon im sie to nalezy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
2
~mocek 2013-03-30 (16:46) 1 rok 7 miesięcy 27 dni 22 godziny i 22 minuty temu

ZAKSA zasługuje na mistrza. Ale mistrz który dostaje lanie od przeciętnych włoskich drużyn, to mistrz podwórka. To nie kwestia zakupów: Lokomotiw wygrał zawodnikami, którzy w polskiej lidze się "nie sprawdzili" (Divis, Nilssen) i rezerwowymi rosyjskiej kadry. Czekam na rehabilitację w LM, bo wygrać z Resovią to nie jest wielka sztuka.

odpowiedz

9
4
~asddffhgghgj 2013-03-30 (10:12) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 4 godziny i 56 minut temu

Coś widzę, że mecz Zaksy z Jastrzębiem, a tu sami kibice Resovi. Widzę, że strasznie jesteście napaleni na ten finał. Myślę jednak, że oprócz Jastrzębia nikt wam nie będzie kibicował, bo nikt was nie trawi. Macie drużynę o której sile stanowią zagraniczni zawodnicy. Prezentujecie archaiczną, nudną siatkówkę z którą nie macie czego szukać w LM, co potwierdził ten sezon. Nie kibicuje żadnej z drużyn plus ligi, ale wolałbym aby wygrała Zaksa, przynajmniej nie ośmieszają się tak na arenie międzynarodowej jak Resovia

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

69
5
~FAN 2013-03-29 (21:37) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 17 godzin i 31 minut temu

Ależ ta nasza siatkówka jest na niesamowitym poziomie!!! Oglądam te mecze i widzę więcej skilla i poświęcenia niż w lidze włoskiej czy ruskiej. Jestem dumny z tego, że polska liga jest potęgą!! :)

odpowiedz

3
1
~damian 2013-03-30 (15:00) 1 rok 7 miesięcy 28 dni i 8 minut temu

No przepraszam ale jednak wydaje mi się że Resovie to stać co najwyżej na wygranie jednego meczu i może jeszcze kilku setów ale nie na wygranie. Resovia nie ma po prostu argumentów na wygranie w finale z ZAKSĄ i takie są realia.

odpowiedz

13
6
~kibic siatki 2013-03-30 (00:38) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 14 godzin i 30 minut temu

Przypomnę tylko wszystkim przeświadczonym o wielkości ZAKSy w sezonie zasadniczym, że mieli aż 2 pkt więcej od Resovii. Porażające.. I byli o 1 pozycję wyżej. Kosmos. A zasłużeni to leżą na Powązkach albo innym przybytku dla zasłużonych. I w Resovii forma od stycznia zwyżkuje, a ZAKSA gra bardzo różnie. Sezon trwa do ostatniego meczu, a nie tylko w jakiejś jego części. I ubiegłym sezonie ZAKSA jako faworyt miała też przewagę swojej hali w półfinale. Tak tylko przypominam napinaczom. Nikt się nigdzie nie wślizgiwał a półfinały z Bydgoszczą były fantastycznymi widowiskami w przeciwieństwie do tych drugich.

odpowiedz

9
4
~hansi 2013-03-30 (08:31) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 6 godzin i 37 minut temu

Gratuluje JW tego grajka Kubiaka który powiedział w polsacie sport że odpadła leprza drużyna

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
5
~Slash 2013-03-30 (11:24) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 3 godziny i 44 minuty temu

Życzę ZAKSIE złota. Final Four i wygranie Pucharu Polski to nie przypadek, może teraz była lekka zniżka formy, ale na finał będzie jak znalazł ;) (Czekam na tą falę minusów, bo widzę że jak ktoś życzy ZAKSIE zwycięstwa w finale to od razu ma ich sporo)

odpowiedz

31
51
~Pitek 2013-03-29 (21:11) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 17 godzin i 57 minut temu

Brawo! Teraz koniecznie w finale wygrać z Asseco Resovią która wślizgnęła się do finału. Zaksa super w pucharach i mam nadzieję, że zdobędzie złoto.

~bzik 2013-03-29 (21:21) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 17 godzin i 47 minut temu

CASTELANI PRZEŻYJE TRAGEDIĘ W CZASIE MECZU Z SOVIĄ !!

odpowiedz

17
10
~lowca kaczek 2013-03-30 (01:53) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 13 godzin i 15 minut temu

Resovia napewno sobie poradzi i obroni tytul czego jej zycze

odpowiedz

34
35
~poldi 2013-03-29 (21:20) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 17 godzin i 48 minut temu

Zycze Zaksie zdobycie MISTRZA POLSKI -kibic Skry.

~:) 2013-03-29 (23:24) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 15 godzin i 44 minuty temu

bylem na tym meczu Wojtaszek nam strasznie popsuł mecz...

odpowiedz

9
6
~FreeFire 2013-03-29 (23:16) 1 rok 7 miesięcy 28 dni 15 godzin i 52 minuty temu

Będzie dobre widowisko. Myślę jednak, że Resovia zwycięży i obroni tytuł. W fazie zasadniczej forma Rzeszowian falowała ale teraz są w stanie wygrać z każdym. Najlepsze mecze w tym sezonie odbywały się z ich udziałem i pokazali co potrafią.