CAS: australijskie bobsleistki mogą startować

PAP | dodane 2010-02-10 (14:20) 7 lat 8 miesięcy 6 dni 15 godzin i 53 minuty temu
 
Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) zadecydował, że dwójka australijskich bobsleistek Astrid Loch-Wilkinson i Cecilia McIntosh będzie mogła stanąć do olimpijskiej rywalizacji w Vancouver.

To pierwsza decyzja CAS wydana w Vancouver, gdzie ma rozstrzygać w spornych kwestiach związanych z 21. Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi.

Australijski Komitet Olimpijski (AOC) zwrócił się ze skargą do CAS na Międzynarodową Federację Bobsleja i Toboganu (FIBT) uważając, że nie dotrzymała ona swoich wcześniejszych ustaleń dających prawo startu dwójce Astrid Loch-Wilkinson, Cecilia McIntosh. Według AOC, FIBT zagwarantowała start najlepszej załodze ze strefy Australii i Oceanii, a wspomniane bobsleistki plasują się najwyżej w światowym rankingu.

Na starcie rywalizacji dwójek kobiet stanie 21 załóg.

CAS, mający siedzibę w szwajcarskiej Lozannie będzie w specjalnie na tę okoliczność otwartym biurze w Vancouver podejmować kolejne decyzje ad-hoc. Po raz pierwszy taka forma procedowania miała miejsce podczas Igrzysk XXVI Olimpiady w Atlancie w 1996 roku.

Polub Sportowybar na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Opinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!