Ależ emocje! Efektowna walka Materli!

WP.PL | dodane 2012-05-12 (22:52) 2 lata 4 miesiące 19 dni 9 godzin i 30 minut temu | 118 opinii

Wielka walka Michała Materli! Polak w pięknym stylu pokonał Jaya Silvę w walce o pas mistrza świata KSW w wadze średniej (do 84 kg).

Trenujący w Stanach Zjednoczonych Angolczyk jest byłym pretendentem do mistrzowskiego pasa Bellatora. Stylem źródłowym Silvy jest kickboxing. Materla w ostatnim czasie poprawił swoj boks, co miało mu pomóc w odniesieniu zwycięstwa w sobotnim pojedynku.

- Nie zawiodę swoich kibiców - zapewniał "Cipao" przed pojedynkiem. - To ja będę myśliwym w tej walce. Dam z siebie wszystko.

Pojedynek został zaplanowany na trzy rundy po pięć minut każda. Początek pojedynku bardzo spokojny, zawodnicy wzajemnie badali się. W drugiej minucie "Cipao" posłał mocny cios na korpus rywala. Kilkadziesiąt sekund później Materla zepchnął rywala do narożnika.

Materla chciał prowadzić pojedynek w stójce, Silva próbował zaskoczyć Polaka front-kickami. Pierwsza runda bardzo wyrównana, trudna do oceny. Wydaje się, że pierwsza odsłona minimalnie dla "Cipao".

W pierwszej minucie drugiej rundy Polak otrzymał mocny cios. Materla padł na deski. Lewe kolano "Cipao" zostało mocno naruszone. Jay Silva ostro zaatakował Polaka, który z każdą sekundą wydawał się słabszy.

Niedługo później nastąpił niespodziewany zwrot akcji. Materla posłał rywala na plecy, dosiadł Silvę i próbował zakończyć pojedynek. "Cipao" dosiadł rywala i zaczął posyłać ciosy na głwę, później zaczął zapinać trójkąt i gilotynę. Do końca drugiej rundy Polak obijał rywala. Do narożnika nasz zawodnik schodził wyraźnie utykając.

Na początku trzeciej rundy Polak zapędził rywala do narożnika i zasypał ciosami, a następnie położył go na plecach i znowu był na górze. Ambitna postawa Materli ożywiła doping kibiców w łódzkiej Atlas Arenie.

Materli udało się wykluczyć prawą rękę Silvy. Polak z precyzja szwajcarskiego zegarka obijał głowę swojego rywala. Walka wróciła do stójki dopiero na ostatnie sekundy trzeciej rundy.

Mistrzowski pojedynek był niezwykle emocjonujący, jeden z najlepszych w tym roku w MMA. Sędziowie zwycięzcą pojedynku ogłosili Michała Materla, który pokazał niesamowite wprost serce do walki.

~zyga 2012-05-13 (10:17) 2 lata 4 miesiące 18 dni 22 godziny i 6 minut temu

Materla nie postąpił jak odpowiedzialny człowiek. Tu trzeba było się poddać natychmiast po tym jak dostał to feralne kopnięcie w kolano. Co z tego że zadowoli publiczność jak ryzykuje bardzo poważną kontuzją. Musimy zmienić standardy podchodzenia do walki, bo inaczej podczas walk będą krwawe jatki. Jak sam nie chciał się poddać to powinien zareagować jego trener, albo sędzia.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
6
~RAD 2012-05-13 (08:44) 2 lata 4 miesiące 18 dni 23 godziny i 39 minut temu

POWOLI,prawda jest taka że miał wiecej szczęścia niż umiejętności,wygrał tylko dlatego że przeciwnik sie pośliznął.W wywiadzie robiłł z siebie figo fago ile on się w stanach nauczył. TROCHE POKORY!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
1
~SMOLAR 2012-05-13 (05:38) 2 lata 4 miesiące 19 dni 2 godziny i 45 minut temu

TO BYLO WRECZ NIESAMOWITE. Z KONTUZJA KOLANA, Z TAKIM BOLEM(WIEM CO PISZE)WYKAZAC SIE TAKIM SERCEM DO WALKI.TU BYLO WIDAC WOJOWNIKA .PRAWDZIWY TWARDZIEL JAKICH NIEWIELU. SZACUNEK I UZNANIE.POWODZENIA W AMERYCE. PYTANIE - CO ZROBILBY najman?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

12
2
~obiektywny 2012-05-13 (01:22) 2 lata 4 miesiące 19 dni 7 godzin i 1 minutę temu

Ta walka była najlepszą na tej KSW19, Materla pokazał, że ma serce do walki, Khalidov ładne zwycięstwo i ładne zachowanie po walce. No i na koniec cyrk, walka narcyza z emerytem... no i podziękowania pudziana nie dla publiczności a dla producenta blach... pieniążki najważniejsze...

odpowiedz

2
1
~kobieta 2012-05-13 (10:25) 2 lata 4 miesiące 18 dni 21 godzin i 58 minut temu

Fakt,że gościu się poślizgnął... Ale Materla umiał to wykorzystać... Dostał w kolano i grom ciosów tak,że połowa z Was "krytycy" już dawno leżałaby na dechach... Rozwalają mnie cwaniaczki,które piszą że wygrał tylko przez farta... Dla mnie wczorajsza walka tego zawodnika to tylko potwierdzenie faktu że jest świetny i warto go oglądać i kibicować mu!!!!!!!!!! Byle do przodu;)

odpowiedz

4
0
~pawello 2012-05-13 (10:24) 2 lata 4 miesiące 18 dni 21 godzin i 59 minut temu

zgadza się... Materla wykorzystał fakt ż eprzeciwnik się przewrócił... ale czy ktoś z was zauważył że murzyn poprostu zlekceważył naszego ? Właściwie to miał wygraną w kieszeni ale chciał efektownie skońćzyć, a wystarczało z pokorą i precyzją bez fajerwerków wykończyć Materlę, ale nie... trzeba poskakać i pokazać co to nie ja... zemściło się to na nim, szacun dla Materli za serce do walki, Najman by odklepał :)

odpowiedz

5
3
~jatoja3 2012-05-13 (08:40) 2 lata 4 miesiące 18 dni 23 godziny i 43 minuty temu

~pawelxp 2012-05-13 (09:21) 2 lata 4 miesiące 18 dni 23 godziny i 2 minuty temu

ogladalem walke .nie ujmujac zwyciestwa CIPAO .to w krytycznym momencie jego przeciwnik zwyczajnie sie poslizgnal i wywalil na plecy.materla dobrze wykorzystal ten fakt...wiec redaktor niech napisze jak bylo a nie bredzi ze materla poslal go na deski

odpowiedz

4
1
~polak 2012-05-13 (09:14) 2 lata 4 miesiące 18 dni 23 godziny i 9 minut temu

Cipek pokazales mega sercducho do walki! szacunek! powodzenia na kolejnych walkach.

2
~marekZwroc 2012-05-13 (09:08) 2 lata 4 miesiące 18 dni 23 godziny i 15 minut temu

tak oglądam sobie te walki i coraz częściej myślę że jeszcze przed wyjściem do ringu wiadomo kto wygra. Jeśli się mylę to wielki szacun dla Materli.

odpowiedz

1
0
~kubek2303 2012-05-13 (09:01) 2 lata 4 miesiące 18 dni 23 godziny i 22 minuty temu

głwę, chyba głowe panie radaktorze ktory to pisales wstyd takie byki pisac masakra

odpowiedz

7
4
~Andre 2012-05-13 (08:44) 2 lata 4 miesiące 18 dni 23 godziny i 39 minut temu

Silva się pośliznął i dlatego upadł a tu jest napisane że Materla sam go rzucił na deski, chwała Cipao za walke ale to pech Silvy sprawił że wygrał bo gdyby nie to, to Cipao padłby przez nokaut

odpowiedz

14
1
~szpetek 2012-05-13 (08:31) 2 lata 4 miesiące 18 dni 23 godziny i 52 minuty temu