KSW 23: kapitalna walka Michała Materli!

WP.PL | dodane 2013-06-08 (23:15) 1 rok 1 miesiąc 24 dni 9 godzin i 15 minut temu | 137 opinii

Michał Materla po kapitalnym 20-minutowym pojedynku pokonał Kendalla Grove'a walce o pas mistrza Federacji KSW w kategorii 84 kg. "Cipao" kończył walkę ze zmasakrowaną twarzą. Starcie Materli z Amerykaninem to bez wątpienia jedna z najlepszych walk w historii KSW!

Materla w rozmowie z Wirtualną Polską przyznał, że wybór rywala niespecjalnie go ucieszył. - Jestem pracownikiem Federacji KSW i wykonuję pracę, jaką właściciele mi zlecają. Dostałem zlecenie na drugiego zawodnika po Mamedzie. Nie wiem, jaki jest w tym cel. Grove jest wymagający, ale nie wiem, czy to jest dla mnie odpowiedni przeciwnik. Nie mi to oceniać. Każdy z was może to zrobić we własny sposób. Ja chcę po prostu walczyć.

Były gwiazdor UFC był zaskoczony propozycją walki o pas mistrza Federacji KSW w kategorii średniej. - W pierwszej chwili złapałem się za głowę i powiedziałem: k..., czy jesteście tego pewni? Oczywiście, od razu się zgodziłem i zamierzam zgarnąć ten pas - mówił przed sobotnim pojedynkiem Kendal "Spyder" Grove.

"Cipao" zaczął od precyzyjnego ciosu, który wstrząsnął tułowiem rywala. Grove wkrótce po raz kolejny poczuł moc ciosu Polaka. Amerykanin miał przewagę zasięgu ramion, ale to Materla był bardziej skuteczny.

Lewy prosty Grove'a coraz częściej przedzierał się przez korpus naszego zawodnika. Na twarzy Materli pojawiło się rozcięcie. Polak odpowiedział potężnym ciosem, przedzierając się przez blok rywala. Pierwsza runda zakończyła się na korzyść "Spydera".

Na początku drugiej rundy Materla sprowadził Grove'a do parteru. "Cipek" zastosował klucz, ale po chwili doszło do zmiany i do Grove próbował zapiąć duszenie. W połowie drugiej rundy sędzia podniósł walkę do stójki. W trzeciej minucie Materla poszedł po nogi przeciwnika. Grove wykorzystywał swoje długie nogi, by zapewnić sobie bezpieczny dystans.

Materla po dwóch rundach był już poważnie zmęczony. Polak uderzył rywala i w głowę i korpus i na początku trzeciej rundy ponownie posłał Grove'a na plecy. Polak przeszedł do pozycji bocznej i zaczął obijać rywala. Amerykanin nie stracił czujnościm, a po chwili uderzył "Cipao" piętą. Grove po trzech minutach wstał. Nie na długo. Materla po raz kolejny sprowadził walkę do parteru.

55 sekund przed zakończeniem trzeciej rundy walka ponownie przeniosła się do stójki. Mocno krwawiący Materla na koniec trzeciej rundy obalił rywala. Sędziowie zarządzili pięciominutową dogrywkę.

Po kilkudziesięciu sekundach dogrywki ponownie do akcji musiał wkroczyć cutman. Materla mocno krwawił. Polak sprowadził rywala na plecy i potężnymi ciosami obijał uda zawodnika z Hawajów. Potrzebna była kolejna przerwa na zatamowanie krwi "Cipka". Materla 80 sekund przed końcem ponownie znalazł się na górze. Tak też zakończył ten pojedynek.

Sędziowie przyznali zwycięstwo Michałowi Materli, co kibice w Ergo Arenie przyjęli owacją na stojąco. Polak, który kończył walkę ze zmasakrowaną, zakrwawioną twarzą, mógł się cieszyć z końcowego triumfu. Kapitalny pojedynek z Grove'em przypominający walki gladiatorów przeszedł do historii KSW.

- Może mi zabraknąć kondycji, techniki, ale nigdy nie zabraknie mi charakteru - powiedział po kapitalnym pojedynku Materla.

~mattbjj 2013-06-14 (19:54) 1 rok 1 miesiąc 18 dni 12 godzin i 36 minut temu

normalnie mdli mnie od tego co tu mozna przeczytac... sami specjalisci... zapytajcid sami siebie co wy w zyciu osiagneliscie. Do tego razu radze zalozyc rekawice albo Gi i pokulac sie troszke zeby miec wogole prawo komentowania tego sportu i zawodnikow.

odpowiedz

6
5
222mlody222 2013-06-09 (11:53) 1 rok 1 miesiąc 23 dni 20 godzin i 37 minut temu

końcowy wynik walki nie zależy od tego kto ma bardziej rozwalony łeb. Materla sprowadzał do parteru kilka razy, był z góry, uderzał w 2 i 3 rundzie wiec zasługiwał na 4rundę.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~arturs 2013-06-09 (22:55) 1 rok 1 miesiąc 23 dni 9 godzin i 35 minut temu

Cipek dał radę, tylko po co ten sobota przy wejściu?

odpowiedz

4
3
~smieszne 2013-06-09 (14:29) 1 rok 1 miesiąc 23 dni 18 godzin i 1 minutę temu

Materla przegrał tylko pierwsza runde 2 zremisował reszte zdecydowanie wygrał. Pokazał serce do walki i jest prawdziwym wojownikiem. mr Papuga pomimo ze mial zdecydowana przewage fizyczna, nie był tak zmaskarowany ani zmeczony nie mogł palcem kiwnac w dogrywce. Jezeli cos jest nie tak to z tymi trolami co mowia ze matrla przegrał.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
1
~ejd 2013-06-09 (19:45) 1 rok 1 miesiąc 23 dni 12 godzin i 45 minut temu

Zapamiętajcie janusze, w mma najbardziej punktowane są zapasy. Więc to, że Michał miał rozbitą twarz, nie oznacza że przegrał. 1 runda Kendall, 2 remis, 3 Michał, dogrywka Michał.

odpowiedz

8
5
wimax 2013-06-09 (09:45) 1 rok 1 miesiąc 23 dni 22 godziny i 45 minut temu

Walka super-najlepsza-zgoda.Materla pokazał charakter-zgoda.Wynik kontrowersyjny-powinni dać remis.Najbardziej wkurza mnie faworyzowanie zawodników z Berserkers Szczecin.A w takim Olsztynie(Arrachion) jest prawdziwa wylęgarnia mistrzów MMA i o tym się mało pisze.

~Kamil J 2013-06-09 (12:45) 1 rok 1 miesiąc 23 dni 19 godzin i 45 minut temu

Materla tą walke przegrał gdyby nie sedziowie i to ze polski pas wpadłby w ręce amerykanina to juz nie byłby mistrzem. A przed walką mówił ze Growe nie zasłużył na walke z nim. Boże co za żenada KSW nigdy nie bedzie poważna na swiecie organizacja jesli walki bedą ustawione zeby polacy wygrywali. Robia to bo jak Mamed Pudzian Materla i inni by przegrywali to nikt by tego nie oglądał dopuki maja bochatera Mameda ludzie to oglądaja wiec niech tak bedzie niech ogladaja dla Mameda a nie dla pudziana i Materli którzy dostają zwyciestwo na gwiazdke. Boże zróbcie coś z tym bo nikt z zagranicy nie bedzie chciał u nas walczyc bo bedzie sie bał ze nawet jesli wygra to sedziowie to rzekreca

odpowiedz

3
1
~fryt 2013-06-09 (12:40) 1 rok 1 miesiąc 23 dni 19 godzin i 50 minut temu

Ja pier..lę! Nie bierzcie dzieciaków do pisania artykułów bo nie da się tego czytać! No ku..a!!!

~humanista 2013-06-09 (11:36) 1 rok 1 miesiąc 23 dni 20 godzin i 54 minuty temu

Przy następnej gali dzwonię na policję i zgłaszam bójkę. Nie udowodnią że to sport. Policja będzie musiała zainterweniować.

odpowiedz

8
4
~seba 2013-06-09 (11:34) 1 rok 1 miesiąc 23 dni 20 godzin i 56 minut temu

materla przegral nie powinno byc dogrywki a i tak ciosow nie zadawal tyle co grove

odpowiedz

8
1
~asdfa 2013-06-09 (11:33) 1 rok 1 miesiąc 23 dni 20 godzin i 57 minut temu

Chyba kapitlana walka Grove , Materla niech sie cieszy , bo powinien góra zremosowac !

odpowiedz

6
5
~Adam27 2013-06-09 (11:27) 1 rok 1 miesiąc 23 dni 21 godzin i 3 minuty temu

Grove wygrał ten pojedynek!!! Wszyscy to widzieliśmy. Ale na Polskiej gali trzeba wszystko zrobić żeby polak wygrał. Walka była bardzo ciekawa ale czuje niedosyt po ogłoszeniu wyniku. Gdyby Grove miał tak rozwaloną twarz to lekarz od razu przerwał by ten pojedynek. Ze znajomymi stwierdziliśmy KSW- Kup Sobie Walkę! Gala Bardzo Ciekawa, Może jedna z najlepszych walk w historii KSW ale oszukana!

odpowiedz

11
3
~gvyjtvthy 2013-06-09 (10:29) 1 rok 1 miesiąc 23 dni 22 godziny i 1 minutę temu

CÓŻ JEST WART PAS MISTRZA KSW????????????????????????????????????????????????? CZY JEST ON POWAŻANY W INNYCH FEDERACJACH TAKICH JAK UFC ???????

~maxi30 2013-06-09 (10:27) 1 rok 1 miesiąc 23 dni 22 godziny i 3 minuty temu

W UFC wszyscy Ci nasi ,,gwiazdorzy;; by dostali wpie..... jak nic!

odpowiedz

3
10
~henryjones 2013-06-09 (10:18) 1 rok 1 miesiąc 23 dni 22 godziny i 12 minut temu

Powiem tak.Materla najlepsza walka.Pudzian żenada ,Mamed niedosyt.Mial walczyc a nie złapać kolesia i zaczął go dusic. Nei.Dotrzymał słowa przez 2,5 minuty.Dla mnie to nie byla walka.