KSW XIII "na żywo"

WP.PL | aktualizacja 2010-05-08 (01:10) 4 lata 2 miesiące 23 dni 4 godziny i 9 minut temu | 606 opinii

Mariusz Pudzianowski pokonał decyzją sędziów Yusuke Kawaguchiego w swojej drugiej walce w ringu Konfrontacji Sztuk Walki. Wypełniony niemal po brzegi katowicki Spodek doczekał się zwycięstwa "Pudziana" na punkty. Po nim na ring wyszedł Mamed Khalidov, który zremisował swoją walkę z kolejnym Japończykiem Ryutą Sakuraiem i zachował pas mistrza KSW w wadze półciężkiej.

01:10 - Mamed Khalidov (Polska) - Ryuta Sakurai (Japonia): Walka o międzynarodowy tytuł mistrza KSW w wadze półciężkiej została zakończona remisem! W pierwszej rundzie starcie zostało przerwane po 11 sekundach na ponad 2 minuty po tym, jak Polak kopnął rywala w krocze. Na szczęście Japończyk doszedł do siebie i walczył dalej, a na dodatek wygrał pierwszą rundę. W drugiej zdecydowanie lepszy był Polak, trzecia na remis, podobnie jak trzyminutowa dogrywka - remis oznacza, że Khalidov zachował pas mistrza!

00:20 - zwycięstwo Mariusza Pudzianowskiego! "Pudzian" przetrwał drugą rundę i wygrał na punkty. Mimo, iż okropnie wyczerpany, Polak zdołał sprowadzić rywala dwukrotnie na deski. Japończyk nie był w stanie przeciwstawić się ogromnej mocy "Dominatora", który odniósł drugie zwycięstwo w swojej drugiej walce w MMA. A już za dwa tygodnie kolejne starcie "Pudziana" - w USA powalczy z Timem Sylvią.

00:12 - koniec pierwszej rundy! "Pudzian" ruszył z wielkim animuszem, jednak Kawaguchi przetrwał atak Polaka i powoli zaczyna przejmować inicjatywę. Drugie 5 minut zapowiada się pasjonująco!

00:03 - Japończyk już na ringu, wchodzi "Pudzian" przy dźwiękach piosenki śpiewanej przez brata Krystiana

23:57 - kolejną walką podczas Gali będzie już starcie Mariusza Pudzianowskiego z Japończykiem Yusuke Kawaguchim.

23:55 - Wojciech Orłowski (Polska) - Jan Błachowicz (Polska): w polskim półfinale szybkie zwycięstwo odniósł Jan Błachowicz. Jego rywal poddał walkę po kilkunastu sekundach pierwszej rundy po tym, jak "John" zaczął go dusić. Finał Błachowicz - Tabera na XIV Gali KSW!

23:39 - Daniel Tabera (Hiszpania) - Attila Vegh (Węgry): zwycięstwo Hiszpana przed czasem poprzez założenie Wegrowi dźwigni skrętowej na kolano. Co ciekawe, cała akcja miała miejsce na sekundę przed końcem pierwszej rundy, w której całkowicie dominował... Vegh. Niemniej jednak to Hiszpan został pierwszym finalistą XIII Gali KSW w Katowicach.

23:26 - zobacz pierwsze zdjęcia z dzisiejszych walk XIII Gali KSW!

23:17 - Krzysztof Kułak (Polska) - Vitor Nobrega (Brazylia): Polak dojechał pod ring w pojeździe wojskowym i być może ta znakomita oprawa pomogła mu zdecydowanie wygrać walkę i odebrać Brazylijczykowi pas mistrza federacji KSW w kat. do 85kg. Kułak był lepszy w każdej z trzech rund i bezsprzecznie zasłużył na wygraną.

22:42 - David Olivia (USA) - Konstantin Gluhov (Łotwa): Trzyrundową walkę finałową w wadze ciężkiej zdecydowanie wygrał Amerykanin. Widzowie gwizdami przyjęli werdykt sędziów, bo Olivia walczył brzydko - szybko sprowadzał rywala do parteru, ale był w nim mało aktywny. To jednak wystarczyło do zwycięstwa nad zdecydowanie lżejszym i szczuplejszym Łotyszem, który nie był w stanie przeciwstawić się ogromnej masie Olivii. Mamy pierwszego mistrza dzisiejszej Gali!

21:41 - Julio Brutus (Brazylia) - Jan Błachowicz (Polska): Ogromna wrzawa powitała pochodzącego ze Śląska Jana Błachowicza. Polak najpierw starał się pokonać rywala w parterze, to się jednak nie udało. Chwilę później Błachowicz popisał się potężnym kopnięciem, a następnie prawym sierpowym. Brazylijczyk natychmiast osunął się na ring.

21:30 - Tomasz Molski (Polska) - Wojciech Orłowski (Polska): W kolejnej walce Wojciech Orłowski bardzo szybko pokonał Tomasza Molskiego. Orłowski powalił rywala na ring i serią uderzeń w głowę przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zawodnik ze Śląska wygrał przez techniczny nokaut po 70 sekundach.

21.23 - Attila Vegh (Węgry) - Łukasz Skibski (Polska): Pierwszy nokaut. Po efektownej akcji w narożniku Atilla Vegh nie dal szans Łukaszowi Skibskiemu. Sędzia przerwał walkę. To pierwsze starcie, które rozgrzało katowicki Spodek do czerwoności.

21.12 - Grigor Aschugbabjan (Armenia) - Daniel Tabera (Hiszpania): Daniel Tabera w pierwszym ćwierćfinale turnieju pokonał Grigora Aschugbabjana. Walka stała na niskim poziomie i rozczarowała kibiców. Gwizdy, gwizdy i jeszcze raz gwizdy.

Za nami już oficjalna prezentacja zawodników. Największy aplauz wzbudziły gwiazdy wieczoru Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov. Teraz czas na turniej w kategorii do 95 kg.

Najsilniejszy człowiek świata po przybyciu do Katowic tryskał humorem. Podczas ważenia okazało się, że jego rywal jest lżejszy o niemal 17 kg. Polaka nie przeraża nawet większe doświadczenie Yusuke Kawaguchiego. - Ktoś powie, że uderzyła mi sodówka do głowy, ale mówię otwarcie: przyjechałem tutaj wygrać - mówił Pudzianowski.

Kawaguchi był mniej wylewny. - Liczę na dobrą walkę - mówił Japończyk. Cały Spodek będzie jednak kibicował Polakowi. Kiedy tylko "Pudzian" pojawia się na telebimach rozmieszczonych w Spodku wywołuje ogromne poruszenie. Ale nie tylko on.