Khalidow wściekły po porażce Saidova

Sporty-walki.org/WP.PL | dodane 2009-12-15 (11:25) 4 lata 4 miesiące 7 dni 21 godzin i 22 minuty temu | 43 opinie

Reprezentujący Polskę a pochodzący z Czeczenii Aslambek Saidov przegrał walkę o pas federacji KSW w wadze średniej z międzynarodowym mistrzem Portugalii Brazylijczykiem Victorem Nobregą. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były aż trzy rundy i dogrywka. Ostatecznie sędziowie orzekli o wygranej Nobregi. Mamed Khalidov, polska gwiazda MMA i kuzyn Saidova, był oburzony tym werdyktem.

Khalidov po walce był wściekły i zarzucał sędziom, że ci sędziowali nie pojedynek mieszanych sztuk walki, a zapasy i dlatego dali zwycięstwo Brazylijczykowi. - Jest jakaś jazda sędziów, w twarz mówię tym ludziom, którzy tam sędziują - nauczcie się sędziować, sędziujcie zapasy albo coś innego - powiedział świetny polski zawodnik w rozmowie z serwisem sporty-walki.org.

- Czego oni od nas wymagają to ja nie wiem. Nobrega całe trzy rundy uciekał, chował się za gardą, wykonał jedno wejście w nogi robi i przewrócił Aslambeka. On wstał, bił i bił rywala, i dążył do skończenia walki - komentował Khalidov.

- Druga i trzecia runda pojedynku to była dominacja Aslambeka. Aslam atakował cały czas. Niech sędziowie się zastanowią czego oczekują, czego oni chcą - oburzał się Mamed, który jest kuzynem Saidova. - Nobrega nawet w parterze nawet nie zszedł do dosiadu tylko cały czas leżał - uważa Khalidov. - Dziękuję bardzo wam sędziom, pozdrawiam, zawsze was będę miło witał - zapowiedział.

~Angela. 2011-06-30 (01:10) 2 lata 9 miesięcy 24 dni 7 godzin i 37 minut temu

Może i Mamed nie miał do końca racji ale zgadzam się co do tego, że sędziowie punktowali obalenia itd. W boksie Aslambek przeważał ale zapasy były dla Vitora. Myślę, że gdyby boks był brany pod uwagę tak samo jak zapasy to Aslam miał by zwycięstwo. :)

odpowiedz

0
2
~Franco 2009-12-15 (12:48) 4 lata 4 miesiące 7 dni 19 godzin i 59 minut temu

Jaki z niego POLak
W rosij nazywani są zwyczajnie czarni a u nas wielcy polacy, aslam nic ciekawego nie pokazał, był nudny jak flaki w oleju, bił strasznie słabo i nie celnie,brazylian też nie był najlepszy. I kim byłby dziśiaj aslam i jego kuzyn gdyby nie polska-zwykłym terrorystom na uralu .Pzdr dla prawdziwych Polaków

odpowiedz

pokaż 11 ukrytych odpowiedzi

0
0
~sa gusta i gusciki 2009-12-15 (15:10) 4 lata 4 miesiące 7 dni 17 godzin i 37 minut temu

bzdura
moim zdaniem murzyn wygral i dogrywka nie byla potrzebna - kontrolowal cala walke, a ten drugi machal tymi rekami - tylko ze wszystko wchodzilo w rece albo nad glowa

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~kaczuszek 2011-01-10 (17:50) 3 lata 3 miesiące 12 dni 14 godzin i 57 minut temu

mamed się myli
to fakt praca sędziów była zła,nie powinno być dogrywki,portugalczyk dominował w 1 i 3 r,a póżniej w 4,więc jakim jego brat miał by wygrać,Vitor może by pokonał mameda

odpowiedz

0
0
~Łukasz 2009-12-15 (16:01) 4 lata 4 miesiące 7 dni 16 godzin i 46 minut temu

Khalidow nie ma racji!
Saidov niech się nauczy obron nóg, a nie co zejście to leci! Wygrał tylko drugą rundę, powinien się cieszyć że dostał od sędziów dogrywkę!

odpowiedz

0
0
~michu 2009-12-15 (17:06) 4 lata 4 miesiące 7 dni 15 godzin i 41 minut temu

tak powiedział ? O.o
Nobrega nawet w parterze nawet nie zszedł ... jakby to powiedział adas miałczynski "tez w ryj dac moge dac"

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~ViTiV 2009-12-15 (17:27) 4 lata 4 miesiące 7 dni 15 godzin i 20 minut temu

Vitor Nombrega, a nie Vi"C"tor, znawcy..
(:

odpowiedz

0
0
~ysty 2009-12-15 (17:27) 4 lata 4 miesiące 7 dni 15 godzin i 20 minut temu

Istotne pytanie - o co chodzi w tym sporcie?
Dla tego sportu byłoby lepiej, gdyby Nobrega przegrał. Zadajcie sobie pytanie o co chodzi w tym sporcie, o pokonanie przeciwnika, czy o punkty sędziowskie? Siłą napędową MMA są rozstrzygnięcia na ringu, a nie przy stolikach sędziowskich. Wolałbym, żeby zwyciężali wojownicy, a nie łapacze punktów. Obalenia z polegiwaniem na przeciwniku zabiją ten sport. Z nudów. Dlatego uważam, że samo obalenie powinno być punktowane niżej niż obecnie.

Khalidov ma rację, sędziowali zapasy, boks totalnie olali
Faktycznie Saidov dominował w stójce ale niestety nie dał rady gościa znokautować, parę razy myślałem, że już go ma, ale ten skubany Brazylijczyk jednak nie padł, trudno. Nie znam się na sędziowaniu MMA, przyjąłem, że te powalenia są ważniejsze od masy celnych ciosów Saidova. Z tym, że zawodnik klasy Saidova mógłby coś zrobić, żeby temu Brazylijczykowi nie dać się za każdym razem w ten sam sposób powalać na ziemię. A już przynajmniej NIE W DOGRYWCE!!! Sędziowie zrobili co mogli, gdyby się w dogrywce nie dał powalić, wygrałby na pewno. Saidov ma wielkie serce do walki ale nie ma perfekcyjnych warunków fizycznych, gdyby był nieco większy, ten Brazylijczyk nie dałby rady tak powalać.

odpowiedz

0
0
~Oli 2009-12-15 (15:38) 4 lata 4 miesiące 7 dni 17 godzin i 9 minut temu

Coś w tym jest
zgadzam się , sędziowie bardzo wysoko punktowali obalenia. David Oliva w drugiej walce, obijanw w stójce dizęki niżej położonemy puknotwi ciężkości ( mały, gruby ) przewracał przeciwników, i znów w parterze się nie popisywał, a jednak wygrał drugą walkę na punkty.

odpowiedz

0
0
~Wojtek 2009-12-15 (15:04) 4 lata 4 miesiące 7 dni 17 godzin i 43 minuty temu

Komentatorzy też się mylili?
Podczas walki komentatorzy podawali punkty i jasno z nich wynikało, że przez rzuty lepszy jest Brazylijczyk. Może to nie są zapasy, ale to nie jest też boks, żeby oceniać tylko trafienia pięścią

Ustawiane
A nie macie wrażenia, że to wszystko jest jakieś dziwne? Odbyły się pierwsze walki. A przed półfinałami okazuje się, że nagle plaga kontuzji!!! Rozumiem, że jeden zawodnik, ale nie dwóch czy trzech!!!

odpowiedz

0
0
~Marcin 2009-12-15 (14:25) 4 lata 4 miesiące 7 dni 18 godzin i 22 minuty temu

Mamed ma racje
Mamed ma w pelni racje, rpzesadzili z tym sedziowaniem ze wygrywa zawodnik pasywny i walczacy stricte o przetrwanie. Ci to pisali rasistowskie teksty - spie£$%^&*cie! Polska to rosja prymitywy.

odpowiedz

0
0
~fani Dominatora 2009-12-15 (14:03) 4 lata 4 miesiące 7 dni 18 godzin i 44 minuty temu

Pudzian nr 1-wielki mistrz
a popki --kimba i inne pajace do piet mu nie dorastaja--cala polska od lat za pudzienm mistrz jest 1

odpowiedz

0
0
~RySiu 2009-12-15 (14:02) 4 lata 4 miesiące 7 dni 18 godzin i 45 minut temu

Wlkp
Tez byłem przekonany ze nasz Polak :) wygra pojedynek a tu jednak mały przekret , ciekawe gdzie byli sedziowie , Rozumiem zachowanie Khalidowa był oburzony tymbardziej ze zwyciestwo było wyraznie widoczne a tu jednak wtopa i jak sie tu nie zdenerwowac , ludzie ciezko pracuja na wygrana a tu oszustwo , nieładnie sie zachowali sedziowie