"Mariusz naprawdę nie wie, w co się wpakował"

boxingnews.pl | dodane 2010-05-04 (18:22) 7 lat 5 miesięcy 15 dni 7 godzin i 20 minut temu | 358 opinii
 
Przed walką Mariusza Pudzianowskiego z Yusuke Kawaguchim trener Krzysztof Kosedowski jest pełen obaw o polskiego zawodnika. - Słaby lewy prosty, słabe nogi, słaba obrona, słaby atak. Myślę, że nie jest do końca przygotowany na ból. Mariusz tak naprawdę nie wie, w co się wpakował - mówi dla serwisu boxingnews.pl.

- Ciężko jest nauczyć strongmana boksować?

Krzysztof Kosedowski: - Bardzo ciężko.

- Dlaczego?

- To nie są te ruchy, to nie jest ta siła, nie ta koordynacja. Wszystko jest inne. Myślę, że łatwiej jest zrobić z boksera strongmana niż odwrotnie.

- Jak ocenia Pan szybkość Mariusza Pudzianowskiego ?

- Na dzień dzisiejszy, powiedzmy, że nie jest najgorsza. Po zmianie rękawic na tak zwane piąstkówki, po tygodniu odpoczynku myślę, że jego szybkość wzrośnie o 30- 40 procent.

- A technika?

- Słaba.

To znaczy? Jakie ma braki?

- Dużo braków. Słaba obrona, mieliśmy mało czasu na naukę boksu. W każdym elemencie sztuki pięściarskiej u Mariusza są braki. Słaby lewy prosty, słabe nogi, słaba obrona, słaby atak. Myślę, że nie jest do końca przygotowany na ból.

- Obawia się Pan jego starcia w stójce z Japończykiem?

- Oczywiście. To nie jest tak, że Mariusz jest silny, przepycha samoloty i da sobie z każdym radę. Obawiam się bardzo. Nie powiedziane, że wygra, nie powiedziane, że przegra, myślę, że szanse wynoszą 50 na 50. Jeśli Japończyk okaże się cwaniakiem i nie da się złapać w przeciągu dwóch minut wtedy szanse Mariusza są mniejsze.

- Szanse Mariusza z Timem Sylvią?

- Nie wybiegajmy tak daleko w przyszłość. Mariusz jest ambitny, chce się uczyć. Na razie skoncentrujmy się na najbliższej walce.

- Mówił Pan, że walka z Kawaguchim jest dla Pudziana za wcześnie, dlaczego?

- Nadal uważam, że jest za wcześnie. Mariusz powinien stoczyć przynajmniej 3-4 walki ze średniakami. Japończyk nie jest zawodnikiem wysokiej klasy. Stoczył 12 walk, z czego 11 wygranych. To też robi wrażenie. Bije dużo seriami ciosów prostych. Moim zdaniem dobrze by było zrobić 2-3 walki z rywalami mniejszego kalibru. Mariusz tak naprawdę nie wie, w co się wpakował.

- Czy konsultował się Pan z pozostałymi trenerami Mariusza, próbowaliście złożyć w jedną całość przygotowania Mariusza?

- Nie było na to czasu. Nie całe półtora miesiąca Mariusz przychodzi 3 razy w tygodniu na tyle mu czas pozwala. On tańczy, śpiewa, maluje, robi wszystko, jest jak orkiestra. Nie jestem oczywiście za tym, aby wszystko naraz robił. Myślę, że ta walka wypadnie dobrze a nawet ją przegra, bo wiadomo, że w sporcie wszystko jest możliwe to usiądziemy i pospinamy to wszystko z trenerami.

- Przygotowywał Pan Pawła Nastulę do startów w Pride pod kątem bokserskim. Przygotowuje Pan Mariusza. Kto jest lepszym uczniem?

- Trudne pytanie. Niektóre elementy znacznie łatwiej przychodziły Pawłowi Nastuli z racji, że jest lżejszy, szybszy, lepiej przygotowany ruchowo. Wiadomo, trenował wiele lat judo. Paweł na pewno przewyższa go po względem techniki bokserskiej.

- Tarczuje Pan z Mariuszem, obserwuje jego walkę z cieniem. Jest ambitny, w każdym wywiadzie podkreśla, że tanio skóry nie sprzeda. Wierzy Pan, że co by się nie działo złego dla Mariusza w walce z Japończykiem, tak będzie?

- Najman też tanio skóry nie sprzedał tylko dostał kopa i nie wytrzymał bólu. To jest to samo. Mariusz wyjdzie i będzie walczył. Ale przyjdzie taki moment, że Japończyk go złapie założy dźwignię i będzie musiał odpukać, bo mu rękę wyrwie albo go udusi. Ja na sportach walki w parterze się nie znam, wiec trudno mi na ten temat powiedzieć cokolwiek. Mariusz skóry tanio na pewno nie sprzeda. Przyjdzie taki strzał jeden czy drugi i nie wytrzyma.

- Mariusz powiedział, że rywal może mu zakładać dźwignię czymkolwiek, gdziekolwiek i na pewno nie odklepie. Jedyna możliwość przegrania przez niego walki to jest nokaut, czyli odłączenie od prądu. Zgadza się Pan z tym?

- Zgadzam. Ale nie potwierdzam, że nie odklepie żadnej dźwigni czy tak zwanej "obalachy” bo tak naprawdę to nie wie, jaki to jest ból.

boxingnews.pl

Polub Sportowybar na Facebooku

oceń
tak 94 83.93%
nie 18 16.07%

Opinie (358)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~tatuś 2010-05-04 (19:21) 7 lat 5 miesięcy 15 dni 6 godzin i 21 minut temu

dźwignia
wiecie jest taka chińska przypowieść o słoniu i nosorożcu ,słonia nie zatrzymasz w biegu a nosorożca nie ruszysz z miejsca, słoń wie że nosorożec jest silny w miejscu a nosorożec wie że słoń jest niebezpieczny w biegu, Mariusz oby tylko nie dał się złapać na dźwignie , może być i zawodnik o wiele lżejszy ale ręka żeby nie wiem co to nie wytrzyma. na tym polega aikido przechwytujesz cios i nadajesz mu jeszcze większej energii, przeciwko napastnikowi Mariusz to tak jak w tańcu po okręgu siła odśrodkowa jest niewyobrażalnie wielka ,i mało kto to wie , a ty masz atut w reku bo jesteś silny będzie tylko łatwiej pamiętaj po okręgu,

odpowiedz

pokaż 36 ukrytych odpowiedzi

0
0
~wyli 2010-05-05 (01:39) 7 lat 5 miesięcy 15 dni i 3 minuty temu

przecietny goryl rozniosl by kazdego - i to bez zadnej techniki!
Przeciętny goryl bez "żadnej techniki" i bez lat ćwiczeń pokona każdego człowieka. Dość już tego napinania, który szybszy, silniejszy, itd. człowiek jest słabą i kruchą istotą z natury rzeczy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Dr.House 2010-05-05 (11:12) 7 lat 5 miesięcy 14 dni 14 godzin i 30 minut temu

To jest KSW a nie rewia mody
wkońcu to konfrontacja sztuk walki. Zapominacie o tym? Chcecie koordynacji i innych baletów. Żal. Na filmach wszystko pęknie i technicznie wyglada a w realu i na ringu jest inaczej. No pokażcie mi walkę w ringu ( klatce ) gdzie kolesie okładają się tak technicznie jak w filmach karate. No bądźcie realistami. Ogladam klatki sporadycznie i słysze, że ten trenował to i jest mistrzem a tamten co innego ale jak się leją to nie widzę tej techniki tylko bijatykę jak pod sklepem. Jedynie boks jest bardziej techniczny bo bardziej statyczny ciągle w pionie i tylko łapki chodzą. Czytam to wszystko i śmiać mi się chce. KSW i MMA to jest wojna i czysta technika nie ma tu nic do osiągnięcia. Chcecie techniki? Pograjcie sobie w TEKKEN'a. Takie moje zdanie na ten temat. Obejże walke i zobacze kto kogo zniszczy i czy ten Kawacośtam będzie taki techniczny.

odpowiedz

0
0
~mamamam 2010-05-05 (10:37) 7 lat 5 miesięcy 14 dni 15 godzin i 5 minut temu

pompowanie walki sie to nazywa
Kawacośtam jest leszcze i polegnie w upokarzajacy sposób w krótkim czasie. druga walka równiez nie odpowie na pytanie czy Pudzian ma przyszłość w mma. pozdrawiam

odpowiedz

0
0
~lolo 2010-05-05 (08:36) 7 lat 5 miesięcy 14 dni 17 godzin i 6 minut temu

ps4
japonczyk dal pudzianowi PS3 i komorke Satio, Mariuszek zawsze o tym marzyl i oddal walke

odpowiedz

0
0
~nowy 2010-05-05 (08:29) 7 lat 5 miesięcy 14 dni 17 godzin i 13 minut temu

pudzian
Według mnie Pudzian to jeden wielki chaos. Brak mu koordynacji potrzebnej w sztukach walki.Tu musi pracować i myśleć całe ciało. Trzeba pamietać że jego przeciwnik stoczył 12 walk w mma i 11 wygrał.A Pudzian tylko jedną.Chcąc być super Fajterem trzeba swój czas poświęcić tylko tej sztuce a nie malować tańczyć i innne tam. Podstawa to praca na nogach. On tego nie ma ale życzę mu wygranej.

odpowiedz

0
0
~wacek 2010-05-05 (08:27) 7 lat 5 miesięcy 14 dni 17 godzin i 15 minut temu

polak a japonczyk
japonczyk naszpikowany jest ryze ,natomiast polak chemia i woda

odpowiedz

0
0
~ziomal 2010-05-05 (08:08) 7 lat 5 miesięcy 14 dni 17 godzin i 34 minuty temu

kuqa
ludzie co z was za polacy. zamiast dopingowac mariusza to widze same doly. on oby przetrwal ciosy chinola . zaklad ze kazdy z was po jednym becku by zasna od niego. wiec pudzian go dopadnie i lolus lezy..jestem za pudzianem

odpowiedz

0
0
~lew 2010-05-05 (07:57) 7 lat 5 miesięcy 14 dni 17 godzin i 45 minut temu

ZGADZAM SIĘ
A WYPOWIEDZI TRENERA TO ZWYKŁE PODGRZEWANIE ATMOSFERY

odpowiedz

0
0
~Nogi???? 2010-05-04 (21:54) 7 lat 5 miesięcy 15 dni 3 godziny i 48 minut temu

Nogi???
No nogi ma rzeczywiscie slabe widac to bylo w walce z Najmanem!!!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi