Dakar: świetny Hołowczyc, Małysz wysoko

WP.PL | dodane 2012-01-01 (16:46) 2 lata 6 miesięcy 27 dni 3 godziny i 41 minut temu | 324 opinie

Krzysztof Hołowczyc i jego belgijski pilot Jean Mark Fortin zajęli drugie miejsce na mecie pierwszego etapu Rajdu Dakar - poinformowało "polskieradio.pl". Debiutujący w Rajdzie Dakar Adam Małysz uplasował się w połowie stawki - zajął 70 miejsce.

Najszybszy na 57-kilometrowym odcinku specjalnym był Rosjanin Leonid Nowicki, który był lepszy od Hołowczyca o 5 sekund.

Na trzecim miejscu uplasował się słynny Francuz Stephane Peterhansel, który z kolei stracił do Hołowczyca 4 sekundy. Wszyscy kierowcy, którzy stanęli dziś na podium jadą samochodami Mini.

Debiutujący w rajdzie słynny skoczek narciarski Adam Małysz uzyskał czas gorszy o ponad 17 minut od zwycięzcy.

W rywalizacji motocyklistów, Jakub Przygoński zajął 5 miejsce, Marek Dąbrowski był 23, a Jacek Czachor 48-y. Wygrał Chilijczyk Francisco Lopez przed Hiszpanem Markiem Comą i Argentyńczykiem Javierem Pizzolito.

Adam Małysz, który debiutuje w Rajdzie Paryż-Dakar, zajmował wysokie, 68 miejsce. Ostatecznie uplasował się w połowie stawki. Pilotem Polaka jest doświadczony Rafał Marton. Były znakomity skoczek narciarski wyprzedził bardziej doświadczonych rywali, takich jak wspomniany Peterhansel czy Robby Gordon.

Jak poinformowali organizatorzy, do imprezy dopuszczonych zostało 178 motocykli, 30 quadów, 161 samochodów i 74 ciężarówki. W sumie 740 kierowców i pilotów z 50 krajów, w tym 21 Polaków, pokonywać będzie od 1 do 15 stycznia liczącą prawie 8,5 tys. kilometrów trasę 34. Rajdu Dakar w Ameryce Południowej z metą w stolicy Peru - Limie.

Wyniki - 1. etap (Mar de Plata - Santa Rosa de la Pampa; odcinek specjalny 57 km):

~hmm 2012-01-02 (06:13) 2 lata 6 miesięcy 26 dni 14 godzin i 14 minut temu

A mnie to denerwuje, bo całą dekadę płakał jak to nie widzi bliskich. Teraz? Dalej ma rodzinę w d. Trudno. A żonka czeka i czeka i białego żagla nie widzi.

~Pytajnik 2012-01-02 (11:45) 2 lata 6 miesięcy 26 dni 8 godzin i 42 minuty temu

A Małysz na czym zasuwa, na nartach biegówkach?

odpowiedz

0
0
~jj 2012-01-02 (11:43) 2 lata 6 miesięcy 26 dni 8 godzin i 44 minuty temu

Zwycięzca pierwszego odcinka uzyskał średnią prędkość - prawie 107 km/godz., Hołowczyc niewiele mniej. Adaś wykręcił 69 km/h. To o jedną trzecią mniej niż zwycięzca. Imponujący wynik Małysza, brawo redakcja!

~MARQS 2012-01-02 (10:08) 2 lata 6 miesięcy 26 dni 10 godzin i 19 minut temu

Każdy powinien robić to co potrafi, najlepiej. Małysz rozdrabnia swoje narciarskie wyniki. To nie jest dyscyplina dla niego. Żal gościa. Jakie ma dotychczasowe wyniki w tej dyscyplinie sportu? Oby nie skończył jak Kubica. Ludzie, którzy uzyskują w samochodowym sporcie rajdowym dobre wyniki, zajmują się tym od wielu lat. Równie dobrze mógłby zająć się jeździectwem albo żeglarstwem, w dowolnej konkurencji. Wszędzie wynik będzie ten sam. Więc w jakim celu. Dziwię się sponsorom, bo utopili wielką kasę. W kraju znalazłoby się pewnie wielu zdolnych ludzi, którzy w tej dyscyplinie coś potrafią, coś więcej niż Małysz. Pojechał bo lubi. To jakby trochę za mało. A zachcianki i prywatne upodobania każdy powinien realizować na własny rachunek.

odpowiedz

1
1
~nina 2012-01-02 (11:34) 2 lata 6 miesięcy 26 dni 8 godzin i 53 minuty temu

Brawo panie Adamie! Życzę zdrowia ,wytrzymałości i SZCZĘŚCIA!

odpowiedz

9
1
~elon 2012-01-02 (09:44) 2 lata 6 miesięcy 26 dni 10 godzin i 43 minuty temu

Imponujący wynik Małysza ! Na dystansie AŻ 57 kilometrów stracił do zwyciężcy TYLKO niecałe 18 minut !!!!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
4
~11królik11 2012-01-02 (11:12) 2 lata 6 miesięcy 26 dni 9 godzin i 15 minut temu

co pieniądze robią z człowieka ? mało mu ?

odpowiedz

79
12
~salomon 2012-01-01 (18:46) 2 lata 6 miesięcy 27 dni 1 godzinę i 41 minut temu

W przypadku Adama Małysza nie ważne jest miejsce, ale to, żeby w ogóle ten rajd ukończył. Nie można od amatora oczekiwać cudów... To Hołowczyc powinien być pod presją mediów i kibiców, bo to "stary wyjadacz" jest i to on powinien wreszcie coś pokazać. Generalnie nie jest źle na razie. Zupełny amator (Małysz) w środku stawki... Dobry początek!

~Kowalski 2012-01-02 (10:25) 2 lata 6 miesięcy 26 dni 10 godzin i 2 minuty temu

Jak można wysyłać źółtodzioba na taką imprezę? Przecież on reprezentuje także Polskę! Strata 17 minut na dystansie ok. 50 kilometrów i 70 miejsce to kompromitacja!!! Czy nasz kraj nie stać na lepszych kierowców?

odpowiedz

3
3
~Zdenek Blacha 2012-01-02 (10:18) 2 lata 6 miesięcy 26 dni 10 godzin i 9 minut temu

Kiedyś dawno temu na zawodach lekkoatletycznych juniorów mój kolega pchnął kulę na odległość 8,90 cm. Drugi kumpel powiedział wtedy - Ty 8,90 to prawie 9, a 9 to jak 10 niezły jesteś.

odpowiedz

16
3
~zaskoczony 2012-01-02 (00:44) 2 lata 6 miesięcy 26 dni 19 godzin i 43 minuty temu

W przyszłym roku swój występ w rajdzie zapowiedział już Pudzian. Podobno wszystkich zmiecie ....

odpowiedz

8
1
~szakal5001 2012-01-02 (09:13) 2 lata 6 miesięcy 26 dni 11 godzin i 14 minut temu

Adaś za dużo czasu traci na lądowanie po mocnym wybiciu przed wydmą :)